Piaţa tabletelor cu preţ redus este una foarte dificilă pentru producători deoarece, cu excepţia câtorva modele oferite de producătorii consacraţi, aceasta este invadată de o puzderie de tablete asemănătoare, majoritatea fiind în realitate doar produse ODM provenite din China, iar posibilităţile de a te face remarcat sunt reduse. O astfel de încercare este cea a companiei GoClever, un producător polonez activ pe piaţa Europei Centrale şi de Est, Orion 101 fiind o tabletă business de 10” cu tastatură care încearcă să ofere o alternativă mult mai ieftină la modelele consacrate.
Producatorul spune ca tableta este potrivita pentru navigarea pe Internet, dar si pentru urmarit filme la rezolutie Full HD.
Romanii de la GOCLEVER si-au mai adaugat inca doua tablete cu Android in portofoliu, modele ORION 70 si ORION 101, care vin cu un mare avantaj, pretul extrem de scazut. Prima dintre ele se vinde cu 399 RON, iar a doua cu 899 RON.
Cele doua gadgeturi sunt targetate spre clientii activi, care trebuie sa fie mereu conectati, dar care isi doresc sa petreaca si cateva clipe de liniste vizionand un film sau navigand pe Internet.
Pentru acest brand, avem pe stoc urmatoarele produse:
Touchscreen Digitizer GoClever Insignia 700 Pro Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever Orion 70 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever Quantum 700 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever Quantum 700M Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever TAB A93 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever TAB R70 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever Terra 101 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus
Touchscreen Digitizer GoClever Terra 70 Geam Sticla Tableta– 100 lei, montaj inclus